Koncert i tulipany

fot. Maciej Męczyński (Życie Uniwersyteckie)

Uczestników tegorocznego Koncertu Majowego przywitały w westybulu setki różnokolorowych tulipanów. Wśród odmian znalazły się Chopin, Kaczyńska czy Azerbejdżan. Tego roczną dekadę jubileuszową uniwersytet świętował pośród kwiatów.

W środowy wieczór melomani i przyjaciele uniwersytetu mieli możliwość posłuchać m.in. utworów Karola Szymanowskiego oraz Henryka Góreckiego w wykonaniu Chóru Akademickiego UAM pod dyrekcją Beaty Bielskiej. Chór zrzesza studentów i pracowników wyższych uczelni mia ta Poznania, a w swojej twórczości nawiązuje do chóralnych tradycji Wielkopolski.

Wystąpiła również działająca już od 10 lat Orkiestra Kameralna UAM, która towarzyszyła Chórowi Kameralnemu UAM. Wykonali wspólnie utwór Antonio Vivaldiego Gloria D-dur RV 589. Śpiewaków i instrumentalistów poprowadził Aleksander Gref. Przygotowanie chóru: prof. Krzysztof Szydzisz oraz dr Joanna Piech-Sławecka. Z okazji kanonizacji Jana Pawła II tegoroczny koncert poświęcony był pamięci tego świętego – doktora honoris causa UAM. Pomysłodawcą kwiatowej niespodzianki dla UAM był Andrzej Aumiller, prezes oddziału poznańskiego Stowarzyszenia Naukowo-Technicznego Inżynierów i Techników Ogrodnictwa (SITO). Pomyśleliśmy, że Koncert Majowy to doskonała okazja do zaprezentowania naszych kwiatów. Mam nadzieję, że miłośnicy muzyki są również miłośnikami tulipanów – powiedział. W westybulu znalazło się około 4,5 tys. kwiatów w ponad 100 odmianach. Były wśród nich zarówno te bardzo po pularne, jak i odmiany elitarne oraz nowości. W piątek 9 maja na trawniku przed Operą już po raz drugi ułożony został dywan kwiatowy. Do jego „utkania” ogrodnicy SITO zużyli około 800 000 główek kwiatów. 

mz

Życie Uniwersyteckie, nr 5 (248) maj 2014

 FOTORELACJA z Koncertu
fot. Maciej Męczyński ŻU

Przesłuchania

Kontakt:
dr Joanna Piech-Sławecka
tel. 604 525 554; 
e-mail: jps(@)amu.edu.pl

Próby odbywają się w Coll Historicum ul. Św. Marcin 78
wtorki 18.00-20.00 (S,A); 20.00-22.00 (T,B)
czwartki 19.30-21.30 (S,A,T,B)

Scroll to top