DYRYGENCI


dr Joanna Piech-Sławecka

oboistka, chórmistrz, trener emisji głosu

 
Dyrygent, chórmistrz, oboistka, logopeda, trener emisji głosu. Związana z bydgoską Akademią Muzyczną, gdzie ukończyła obój w klasie prof. Krzysztofa Wroniszewskiego oraz dyrygowanie u prof. Janusza Staneckiego (dyplom z wyróżnieniem), podczas studiów została stypendystką Ministra Kultury.

Po studiach magisterskich kontynuowała studia instrumentalne w klasie oboju prof. Mieczysława Koczorowskiego. Uczestniczyła w dyrygenckim kursie mistrzowskim Friedera Berniusa, a także w kursie oboju barokowego u prof. Franka de Bruina. Była słuchaczką Podyplomowego Studium Chórmistrzowskiego w klasie prof. Benedykta Błońskiego i prof. Ryszarda Handke. Zainteresowania emisją głosu rozszerzyła o podyplomowe studia logopedyczne w Wyższej Szkole Nauk Humanistycznych i Dziennikarstwa w Poznaniu.

Od 2002 r. współpracuje z Chórem Kameralnym Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, gdzie pełniła funkcję asystenta dyrygenta (od 2003 r.), prof. Krzysztofa Szydzisza. Obecnie jest II dyrygentem zespołu, adiunktem na Wydziale Pedagogiczno - Artystycznym UAM w Kaliszu, gdzie prowadzi klasę dyrygowania. W 2015 i 2016 r. była dyrygentem asystentem Polskiego Narodowego Chóru Młodzieżowego w projektach z Wernerem Pfaffem, Rogerem Treece i Marcinem Wawrukiem.

Z Chórem Kameralnym UAM koncertuje zarówno w kraju, jak i za granicą, m.in. na Litwie, w Anglii, Irlandii, Hiszpanii, Francji, Bułgarii, Australii, Ekwadorze, Peru, Boliwii, Argentynie, Niemczech, Korei Południowej, USA. W 2012 r. Chór Kameralny UAM pod jej dyrekcją zdobył II miejsce w kategorii chórów mieszanych na festiwalu Balkan Folk Fest w Bułgarii. Miała okazję przygotowywać ciekawe projekty artystyczne, jak np. wykonania J.S. Bacha "Pasji wg św. Jana" i "Pasji wg św. Mateusza" z Marcinem Sompolińskim, "Missa Tango" M. Palmeriego, "Mszy S. Moniuszki", "Arion" Z. Koziej z Polską Orkiestrą Kameralną "Amadeus" pod dyr. Agnieszki Duczmal, "Missa Flamenca" z Paco Pe'a, finał poznańskiego festiwalu teatralnego Malta 2011 wraz z grupą La Fura dels Baus w spektaklu Los Nodies. Wśród zrealizowanych projektów chóralnych odnaleźć można koncerty z muzyką improwizowaną, żydowską, cygańską, szantową, jazzową, piosenki Kabaretu Starszych Panów, klasyczną muzyką dawną i współczesną i in.

Uczestniczyła w nagraniach muzyki wokalnej i wokalno - instrumentalnej, w tym w nagraniach archiwalnych dla Polskiego Radia (Chór Kameralny UAM i Orkiestra Kameralna Polskiego Radia Amadeus), nagrania z Ewą Bem, Stanisławem Soyką, Sebastianem Karpielem Bułecką, Elżbietą Towarnicką, Małgorzatą Walewską, Bogdanem Hołownią.

Współtworzy Międzynarodowy Festiwal Chórów Uniwersyteckich "Universitas Cantat" na UAM jako organizator koncertów, a od 2009 r. jako wicedyrektor festiwalu. Jest prezesem organizacji pozarządowej - Stowarzyszenia Przyjaciół Chóru Kameralnego Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Przesłuchania

Kontakt:
dr Joanna Piech-Sławecka
tel. 604 525 554; 
e-mail: jps(@)amu.edu.pl

Próby odbywają się w Coll Historicum ul. Św. Marcin 78
wtorki 18.00-20.00 (S,A); 20.00-22.00 (T,B)
czwartki 19.30-21.30 (S,A,T,B)

Scroll to top