Chór Kameralny UAM w Meksyku!
13 - 22 maja 2004

W dniach 13-23 maja 2004 Chór Kameralny Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu będzie brał udział w VII Międzynarodowym Festiwalu Kulturalnym, odbywającym się w Guadalajarze. Festiwal ten to największa impreza promująca kulturę i sztukę w Ameryce Łacińskiej.

Chór Kameralny Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza - jako jedyny chór z Polski - został zaproszony przez Ambasadę RP w Meksyku do reprezentowania polskiej kultury, bo to właśnie Polsce poświęcona jest 7. edycja tego przedsięwzięcia. Wśród polskich artystów zaproszeni są także m.in. Krzesimir Dębski, Stanisław Drzewiecki, Waldemar Malicki, Jarosław Śmietana, Polski Teatr Tańca Ewy Wycichowskiej.

Na koncertach w mieście Meksyk, Zapopan i Guadalajara chór będzie prezentował muzykę polską, głównie XIX i XX w. takich kompozytorów jak m.in.: A. Koszewski, J. Świder, H. M. Górecki, W. Kilar, T. Szeligowski, J. Maklakiewicz, I. J. Paderewski, R. Twardowski.

Festiwal ten będzie miał doniosłe znaczenie dla Polski, która została zaproszona jako gość honorowy. Przypadnie on w swojej końcowej części na III szczyt szefów państw i rządów Unii Europejskiej, Ameryki Łacińskiej i Karaibów a prezentacja bogatego dorobku kulturalnego naszego kraju w tym festiwalu zbiegnie się z obecnością Polski, jako największego spośród nowych członków UE na tym szczycie.

Wyjazd Chóru Kameralnego był możliwy dzięki wsparciu finansowemu:

   • dziekanów Wydziałów UAM: Chemii, Matematyki, Nauk Społecznych Neofilologii, Prawa i Administracji,
   • Ministerstwa Kultury,
   • Ministerstwa Edukacji Narodowej i Sportu
   • oraz

Przesłuchania

Kontakt:
dr Joanna Piech-Sławecka
tel. 604 525 554; 
e-mail: jps(@)amu.edu.pl

Próby odbywają się w Coll Historicum ul. Św. Marcin 78
wtorki 18.00-20.00 (S,A); 20.00-22.00 (T,B)
czwartki 19.30-21.30 (S,A,T,B)

Scroll to top